KASHMİR PARK YAN BANNER
kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
kdz. ereğli, buzdağı su, yeni yüzüyle hizmetinizde,
22 Şubat 2019 Cuma
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNCEL
ORTAK KARAR... DEMOKRASİNİN TEMİNATI…
ORTAK KARAR... DEMOKRASİNİN TEMİNATI…

ORTAK KARAR... DEMOKRASİNİN TEMİNATI…

 13 Temmuz 2017 13 : 08 

Karadeniz Ereğli’de, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce (TOBB) 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla hazırlanan ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği açıklamayı kamuoyuyla paylaştı.

TOBB tarafından hazırlanan bildiriye Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR SEN), Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (TÜRKİYE KAMU SEN) destek verdi.

Açıklama dolayısıyla Karadeniz Ereğli Meclis Toplantı salonunda düzenlenen basın toplantısında Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, TSO Başkanı Yaşar Tetiker, Türk Metal Sendikası Kdz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Şube Başkan Yardımcısı Kemal Gülbay, Ziraat Odası Kdz Ereğli Şubesi Başkanı Adil Pulat, Türk Kızılayı Ereğli Şube Başkanı Yusuf Oktay, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Meslek Odası Başkan Vekili Ahmet Küçük ve bu kurumlara mensup yöneticiler hazır bulundu.

“15 TEMMUZ BİR MİLAT”

TSO Başkanı Yaşar Tetiker, aynı açıklamanın 81 ilde eşzamanlı olarak yapıldığını belirterek şunları söyledi:

“Tarihimizin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz’un yıldönümüne giriyoruz. İki hafta boyunca farklı etkinliklerle, hazırladığımız afişlerle ülkemizin tamamında 15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz’un Türkiye için bir milat olduğuna inanıyoruz. Çünkü bu alçak saldırı darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi. 15 temmuz, istiklal harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece Fethullahçı Terör Örgütü, “Devleti” ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı, ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkikye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı, Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti.”

DEMOKRASİNİN TEMİNATI…

Türk milletinin cesareti ve feraseti ile bu fitnenin durdurulduğunu belirten Tetiker, Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, gazi meclis, başbakan, siyasi partiler, millet, sivil toplum kuruluşları ve medyanın kararlı duruşuyla bir destan yazıldığını dile getirerek, girişime direnirken şehit düşenleri ve gazi olanları andı. Tetiker, “Siyasi görüşü fark etmeksizin Türkiye’nin geleceğine sahip çıkan 15 Temmuz ruhu demokrasinin teminatıdır” dedi.

Bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmaması için FETÖ ile mücadelenin her alanda sürmesi, darbeciler ve destekçilerine en ağır cezanın verilmesi gerektiğinin altını çizen Tetiker şöyle devam etti:
“En az 15 Temmuz kadar, darbe girişiminden sonrası da ülkemiz açısından zorlu bir süreç oldu. Darbe girişimi sonrası toplum büyük bir travma yaşadı. FETÖ, yalan haberlerle yurt dışında ülkemiz aleyhine karalama kampanyaları yürüttü. Ekonomimiz bu saldırıdan olumsuz etkilendi. Allah’a şükür, birlik ve beraberliğimiz sayesinde bunların hepsini de kısa sürede atlattık. Hükümetimizin bizlerle istişare içinde aldığı önlem ve yaptığı reformlarla hızla toparlandık. Daha darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmeden ekonomide yüzde 5’lik büyümeyi yakaladık. İstihdam rekorları k ırdık, bu yılın ilk altı ayında tam 1 milyon 200 bin insanımız a yeni istihdam sağladık. İhracatımızı rekor düzeyde arttırmaya başladık. Yabancı yatırımcıların güvenini yeniden kazandık.

“REHAVETE KAPILMAK YOK”

Türkiye’nin bir yılda yaşadıklarını başka bir ülke yaşaması halinde bir daha ayağa kalkamayacağını belirten Tetiker şunları dile getirdi:
“Ama biz dimdik ayaktayız. Böyle bir coğrafyada, en zor koşullar arasında hiç kimsenin yapamayacağını yaptık. Ama rehavete kapılmayacağız. Yapacak daha çok işimiz, büyük hedeflerimiz var. 15 Temmuz sonrası toparlanma sürecini tamamladık. Şimdi yeni bir atılım sürecini başlatmamız gerekiyor. Ayağımızdaki prangayı çözdük, şimdi koşma zamanı. Büyümede, istihdamda, ihracatta yeni rekorlar kırmalıyız. Vatandaşlarımızın refah seviyesini daha da arttırmalı, demokratik kazanımlarımızı güçlendirerek ileriye taşımalıyız. Bütün bunlar için ortak akılla ve istişare içinde yeni bir reform süreci başlatmalıyız.

Buradan yurt dışındaki dostlarımıza da sesleniyoruz. Aldığı yaralrı saran milletimiz, bu büyük demokrasi sınavının birinci yılında bütün dostlarını yanında görmeyi arzulamaktadır. Dostlarımızını iftira kampanyalarına değil, gerçeklere kulak vermeye, buna göre tavır almaya davet ediyoruz. Feto ile mücadelede dost ve müttefik devletlerin de desteklerini bekliyoruz. Kaynağı ne olursa olsun terör bir insanlık suçudur, ancak birlikte çalışırsak daha iyi bir gelecek inşa edebiliriz. Bizler ülkemiz ve milletimiz için şimdi daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız.”

UYSAL: “ANIT HAZIR OLACAK”

Tetiker’in konuşmasının ardından söz alan Belediye Başkanı Uysal, tüm vatandaşları 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katılmaya davet etti.

Bir soru üzerine Uysal, halen bakımda olan Atatürk Anıtı bölgesinin 15 temmuz günü kullanılabilecek hale getirileceğini belirterek, “Şu anda nöbete engel bir durum yok. Ekiplerimiz çalışmaya devam ediyor. Sadece derz çekilmesi kaldı. O da nöbetten sonra yapılabilir. 15 Temmuz günü anıt çevresi nöbet için hazırlanmış olacak” cevabını verdi.

Uysal, “Darbe girişimi başarılı olmaya biraz olsun yaklaşsaydı, kardeş kardeşe düşebilir, etnik, mezhep kavgaları çıkabilirdi. Ülkemiz enerjisi tüketilmiş bir ülke haline gelebilirdi. Onun için 15 Temmuz’un şifrelerinin iyi anlamak lazım. 15 Temmuz bir destandır” dedi.

Uysal, son dönemde afişler ve billboardlarda Türk askeri ile darbecileri eşleştiren resimler görülmesine ne dediğinin sorulması üzerine ise “ Asker gözbebeğimiz. Burada oyuna gelmememiz lazım. Ordu içinde darbeye karışanlar yüzde 1,5 civarındadır. Çok küçük bir grup. Bu üniformayı giyen o kişiler, bizim askeriyemizi temsil etmiyor” diye konuştu.

Türk Kızılayı Ereğli Şube Başkanı Yusuf Oktay da etkinlikler çerçevesinde Ereğli sahil boyunda hazırladıkları stantla kan bağışı toplayacaklarını belirterek vatandaşları katılmaya davet etti.

Haber : Hüseyin AKSAKAL- Nuray Yılmaz
Bu Haber 1196 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :15, temmuz, etkinlik, değişim, medya, ereğli,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
Şahin: “TAAHHÜDÜMDÜR!”
Sürpriz ziyaret…
'KODLA ZONGULDAK’
Vali Bektaş inşaatı inceledi
Çakır, Kara Tren’e konuk oluyor!
İmzalar atıldı…
Teknolojiye direniyor…
Çakıroğlu Zonguldak'ta anıldı…
GÜNÜN SÖZÜ
Bilgili bir ahmak, cahil bir ahmaktan daha çok ahmaktır.

( Moliere )
NÖBETÇİ ECZANE
22 - 02-2019
UMUT ECZANESİ
TEL : 312 18 00
Müftü Mah. Yukarı Sokak No:28
Kdz.Ereğli / Zonguldak

YAŞAM ECZANESİ
TEL : 316 06 05
Ömerli Mahallesi Kaynarca Cad. No: 281-A Yeni Devlet Hastanesi Karşısı - Zonguldak
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 34828
  Bugün : 9072
  Toplam: 92864309
   Şuan Çevirimiçi:

 157 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Uysal seçim bürosu açılışında konuştu:
» Posbıyık’tan bir ilk…
» Posbıyık: “Artık sahalardayız!”
» Öztürk, Ankara Başsavcısı Kocaman’ı ziyaret etti
» AK Parti listelerini teslim etti
» İttifak bilmecesinde son nokta…
» Görevden alındılar…
» Ecevit’in kemiklerini sızlattılar… Video lu Haber
» Aday listeleri için son gün
» Havaalanında son durum…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com