kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
22 Mayıs 2019 Çarşamba
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
     
 
ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR…

ozgeecerrahh@hotmail.com
ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR…
10 Ocak 2017 17:21:47

Yazar : Özge CERRAH
  PENCEREMDEN 
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       

Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü…

Kulağa çok hoş geliyor değil mi? 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü…

Gazetecilerin büyük mücadelesi ile çalışma koşullarını iyileştiren, gazetecilerin bazı sosyal haklarını güvence altına alan yasa, 10 Ocak 1961'de yürürlüğe girdi. Basın emekçilerine önemli kazanımlar sağlayan haklar, 56 yıl sonra bugün yok denecek kadar azaldı.

Bugünlerde ülkemiz en çok tutuklu gazetecilerin sayısının fazlalığı ile anılmakta ise düşünülmesi gereken çok şey var demektir.

Gazetecilik görevi; doğruları, yalnızca doğruları, her şeye rağmen doğruları, yalnızca doğruları Uğur Mumcu, Çetin Emeç Abdi İpekçi ve adını sayamadığımız niceleri gibi canı pahasına, haber alma hakkı adına halkla paylaşma sanatıdır bir yerde…

Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir ülkenin yaratılması, biz çalışan gazetecilerin şaşmaz, ödün vermez, dürüst haberciliğinden geçiyor.

Ereğli basın camiası, gazeteciler açısından oldukça zengin ilçelerden biri. Yerel gazetelere baktığımızda günlük ve haftalık olmak üzere 43 gazete basın yayın hayatına devam ediyor. Bu rakam bir ilçe için kimine göre yüksek kimine göre az. Benim açıkça fikrim bu kent için bu sayı çok fazla… Keşke, sayının büyüklüğü kadar nitelikte de mesafe alabilseydik.

İşimiz haber ve habercilik…

Bizler, yerine göre karda, yağmurda, sıcakta, soğukta saatlerce çalışıyoruz, Okuyucuya en doğru haberi verebilmek için saatlerce yorulmadan bekliyoruz. O haberi gazetelerde, web sitelerinde gördüğümüzdeyse tüm yorgunluğumuz gidiyor.

Bu işi severek ve isteyerek yapıyorum. Zaman zaman düşüp kalksam da kendimi tam anlamıyla ‘Evet ben artık tam bir gazeteciyim’ diyemiyorum… Çünkü halen daha kendimi yolun başında olduğumu, öğreneceğim çok şey olduğunu düşünüyorum. Belki yanılıyorum ama şu anki düşüncem bu. Bu meslekte kendime idol olarak gördüğüm kişiler var. Onların bilgi ve becerilerini takip ederek öğreneceğim daha çok şey olduğunu biliyorum. Benim bugünlere gelmemde emeği olanlara teşekkür ediyorum. Bıkmadan, yılmadan bu işi öğrenmeye, layıkıyla yapmaya özen göstereceğim, öğreneceğim… İşimi çok seviyorum sevmeye devam edeceğim…

Ereğli’de bizleri yetiştiren gazetecileri anmadan geçemeyeceğim… Bizleri yetiştiren bugünlere gelmemizde emekleri olanlardan biri rahmetli dayım Sevgili Birol Karadeniz. Ayrıca, bir İlhan Yapıcı’yı, Ali Osman Eser’i, Koray Kayalı’yı, Yalçın Kasapoğlu’nu anmadan geçemem. Yetişmemizde emeği olan usta gazetecilerden sadece bir kısmı bunlar.

Şu an hayatta olmayan bir anlamıyla duayen gazetecilerdi diyebileceğimiz rahmetli gazeteci ağabeylerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine bir kez daha baş sağlığı ve sabırlar diliyorum.

İlkeli, seviyeli habercilik anlayışıyla gazetecilik mesleğini icra eden, başta Ereğli basın camiası, Zonguldak basın camiası olmak üzere ülkemizde bu işi icra eden tüm gazeteci kardeşlerimiz ve ağabeylerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, esenlikler diliyorum…

  Bu Yazı Toplam 19724 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com