kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
20 Haziran 2019 Perşembe
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
Halil Posbıyık Belediye Başkan Adaylığını açıkladı...
Halil Posbıyık Belediye Başkan Adaylığını açıkladı...

Halil Posbıyık Belediye Başkan Adaylığını açıkladı...

 03 Ekim 2018 16 : 50 
Karadeniz Ereğli Önceki Dönem Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 31 Mart 2019’da yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Ereğli Belediye Başkanlığı adaylığını açıkladı. Posbıyık, “Ereğli’de yaşayan insanların belediye başkanı olmak istiyorum, herkese dokunmak istiyorum. İşadamlarımızı, gençlerimizi, insanlarımızı seviyorum” diye konuştu.

Posbıyık’ın aday adaylığı açıklamasında sunumu İlçe Başkan Vekili ve İlçe Sekreteri Sevdakar Aras yaptı. Aras, Posbıyık’a başarı diledi. İl Başkanı Hakkı Güney de Posbıyık’ın tecrübesine vurgu yaparak, yolunun açık olmasını dilediğini söyledi.

Posbıyık, aday adaylığı açıklaması için CHP Kdz Ereğli İlçe Başkanlığı binası önünde toplanan yaklaşık bin kişilik bir kalabalığa hitap ederken, rahatsızlığı nedeniyle tedavisi süren İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı’ya  geçmiş olsun dileklerini iletti.

3 Ekim’in eşi Neriman posbıyık’ın doğum günü olmasının yanı sıra, evlilik yıldönümleri olduğunu da belirten Posbıyık şöyle dedi:

“Bu önemli günde bir araya gelmemizin bir nedeni daha var.  2014 belediye başkanlığı seçimlerinde benim hatalarım ve yanlışlarım yüzünden, benim ifademle Aşkım Ereğli beni boşadı. Aşkımız sona erdi.  Ancak aşkım Ereğli’yi çok seviyorum. Ereğli’yi seviyorum, Zonguldak’ı seviyorum, Ereğli insanlarını seviyorum, onun için gece gündüz Ereğli insanlarını seviyorum. Onunla yeniden nikah tazelemek için, aday adaylığı nikahı için sizleri davet ettim, sizlerin de şahit olarak bana destek vermenizi istedim.  2019 yılının 31 Martında Aşkım Ereğli ile evliliğe aday adayıyım.”

Dinleyicilerin tezahürat ve alkışları arasında konuşan Posbıyık, “Aday adaylığım için sadece şahitlik yetmez, oylarınızla beni destekleyecek misiniz? Seçimlerde benimle birlikte ev ev dolaşıp vatandaşlarımızla beraber oy isteyecek miyiz?” dedi.

CAZ  FESTİVALİ SÖZ܅

Posbıyık konuşmasında Ereğli’ye hizmet etmeyi özlediğini belirterek, “Ereğli’yi özledim, sizleri özledim.  Ereğli’de yaşayanları özledim. Ereğli Belediyesi’ni yönetmeyi özledim.  Ereğli’nin sesini Türkiye’ye, Avrupa’ya, Dünyaya duyurmayı özledim. Ereğli esnafının önünü açmayı özledim. Ereğli’ye yeni yatırımlar yapmayı, yatırımcıların önlerini açmayı özledim. Ereğli’ye üniversite kurulmasını özledim. Gençleri işsizlikten kurtarmayı özledim. Kent meydanı inşaatını yapmayı özledim. Trafik keşmekeşinin ortadan kaldırılmasını özledim. Şırıl şırıl akan berrak suyu evlerin mutfaklarından akıtmayı özledim. Ereğli’de Sevgi Barış Dostluk Festivali yapmayı özledim, Hamsi Festivali yapmayı özledim” diye konuştu.

Önceki Dönem Belediye Başkanı, bu festivallerin yanında bir de “Caz festivali yapma sözü verdi. Posbıyık ayrıca, piknik alanlarına yenilerini eklemeyi, eskileri de rehabilite ederek aydınlatacağını da söyledi.

“BENİM DE HATALARIM VAR!”

2014 yılında belediye başkanlığını kaybetmesinde tek sorumlunun kendisi olduğunu, evinde bunu sürekli olarak düşünüp özeleştiri yaptığını ifade eden Halil posbıyık, aday adaylığı için kendisine baskı olduğunu belirterek, “Ereğli’de yaşayan insanların belediye başkanı olmak istiyorum, herkese dokunmak istiyorum. İşadamlarımızı, gençlerimizi, insanlarımızı seviyorum. Bende kin ve nefret olamaz” dedi.

Kendisine öç almak için geliyor yakıştırmalarına karşılık olarak Posbıyık şöyle konuştu:

“Benim de hatalarım var. Beş senedir kendi evimde çalışma odamda düşünüyorum, sentezler yapıyorum, özeleştiriler yapıyorum. Kendime tokat attığım zamanlar oluyor. Bu hatayı nasıl yaparsın, bu adamı nasıl kırarsın diye. Ama yirmi senede Ereğli’yi bir noktadan başka bir noktaya getirdim. Her türlü riski göze aldım deliler gibi çalıştım. Pek tabii hatalar yaptım. Canını acıttığım insanlardan özür diliyorum, buradan çıktıktan sonra da benden özür dilemedin diyen biri varsa ondan özür dilemeye hazırım. Ben medeni bir insanım. Hatalarım vardır, ben sütten çıkmış ak kaşık değilim. Lütfen bu sıfatları bana söylemeyin. Ben herkesi seviyorum.

Türk Metal Sendikası ile kavgası var diyorlar. Bu olamaz. Türk Metal Sendikasının yetki almasında en büyük payı olanlardan biri benim. Dün sabah Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan’a telefon ettim. Ereğli’de belediye başkanlığı açıklaması yapacağım. Tüm STK’ları çağırdım, şahsınızda tüm üyeleriniz iaçıklamama davet ediyorum dedim. O da başkan hayırlı olsun,yolunuz açık olsun dedi. Allah razı olsun.”

MAL VARLIĞINI AÇIKLADI…

2014 yılından bu yana çok büyük rahatı olduğunu, insanların sevgisinden dolaşamadığını, sahilde gezerken insanların kendisine sarıldığını belirten Posbıyık şöyle devam etti: “Benim için şunu yaptı, bunu yaptı diyen dedikoducular var. Beş senedir sizin gibi vatandaşım. Devlet 18 yaşındadır, aklı başındadır. Hatam varsa gel bakalım der. Bir hatam varsa adliye polis gel der. Bunların hepsinin yalan olduğu buradan belli değil mi. Hiçbir mahkemem yok. Adada oteli var yunanistan’da. Ben Onassis miyim? Bilmem nerde evleri var. Açıklıyorum. Demir Çelik’te yirmi sene çalıştım. Aynı zamanda fen işleri müdürlüğü yaptım, durmadan çalıştım. Mal varlığımı açıklıyorum. Şu anda kestaneci’de oturduğum ev, sahilde eşimin üstüne bir dükkan, İstanbul’da bir apartman dairesi. Yirmi sene formenlik yapan bir kişinin mal varlığı beni ikiye katlar.”

HASTANE VE TERMİNALİN YERİ…

Posbıyık konuşmasında kendisine yönelik eleştirilere cevap verirken, “Hastaneyi niye oraya yaptın diyorlar. Ben sağlık bakanlığı mıyım. Ben Osmantepe’ye yapın dedim, yolunuzu yaparım, asfaltınızı dökerim dedim,  sağlık bakanlığı oraya yapın dedi.  Benim orada yerlerim varmış. Anneannemden dedemden kalmış. Meydanbaşından ötede bir metrekare yerim varsa tapusunu ona vermezsem dünyanın en şerefsiz adamıyım. Başarılı insanları böyle yıpratmaya çalışıyorlar” dedi.

Rakiplerine de meydan okuyan Posbıyık, “Ben yaptıklarımla övünüyorum, benim karşıma çıkan adaylarım nereye çivi çaktıklarını göstersinler, onları sabaha kadar alkışlamazsam şerefsiz çocuğuyum. Ben yaptım, Ereğli’yi bir noktaya getirdim. Benden evvel yapanlar da oldu. Şimdi çok değerli arkadaşlar karşıma çıkacaklar. Onlar değerli insanlar. Ama değerli insan olmak yeterli değil. Bana şu duvara üç milimetrelik bir çivi çaktım desinler onları alkışlayacağım” dedi.

“YAŞIMLA NE İŞİN VAR?”

Belediye Başkanlığına aday olmasının nedenlerini açıklarken ise Posbıyık yerel aksan kullanarak şunları söyledi:

“La yaşımla ne işin var, Trump kaç yaşında Amerika’yı yönetiyor. Eskişehir belediye başkanı kaç yaşında, Eskişehir’i yönetiyor.  La yaşla ne işin var? Ereğli’yi çok sevdiğim, saygı duyduğum, hürmet ettiğim genç bir belediye başkanı yönetiyor, noluyor?”

“BELEDİYEYE KİM ERKEN GELİRSE…”

“ Ereğli belediyesi çöktü, sistem çöktü” diyen Posbıyık şöyle devam etti:

 Sahilde betonlar kaplanmadı, korkuluklar sekiz aydır kaplanmadı önemli değil. Akıllı adam gelir bir çırpıda yapar. Ama belediyede sistem çöktü. Böyle insanlar birbirini sevmiyor çalışanlar. Dosyalara imza atmıyorlar arkasından bir yolsuzluk çıkar diye. İçeride kavga var gürültü var. Üç beş aile Ereğli’yi yönetiyor. Kim belediyeye erken gelirse belediye başkanlığını o yapıyor.  Size 2014 yılında dedim. İyi insan olmak yeterli değil, yürekli olmak lazım, lider olmak lazım. Ereğli Belediyesini yönetmek öyle kolay değil. Başınıza yarın öyle mühendis diye  pısırık, korkak biri gelirse yine yandım Allah diye bağırırsınız.” Posbıyık, belediyede bir rehabilitasyon gerekli olduğunu, bunun için tecrübeli bir belediye başkanına ihtiyaç olduğunu savundu.

Posbıyık, konuşmasının ardından kendisini dinlemek için gelen partililere eşi Neriman Posbıyık ile birlikte kırmızı karanfiller attı.

Haber : H Aksakal
Bu Haber 4893 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Halil Posbıyık Belediye Başkan Adaylığını açıkladı, Ereğli, Zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 6 )

Sayfa : [1]
Halil Posbıyık Belediye Başkan Adaylığını açıkladı...
@Öner Erkan Anlama dersini çok erken bırakmışsın üzüldüm bak,zor oluyordur senin yaşantın okuyup da anlamamak ve buna kendince cevap verdiğini zannetmek oldukça küçük düşürür çünkü seni.Neyse geçmiş olsun,Allah tez zamanda şifanı verir inşallah.
NOT : UMARIM ANLAYABİLİRSİN ;)
Gön : Winner  11 Ekim 2018 : 07:52:11  Zonguldak

Halil Posbıyık Belediye Başkan Adaylığını açıkladı...
@Winner; önceki seçimde ceketini assa gene alır diyordunuz, nooldu!? :))) Ahahaha… Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. :)))
Gön : Öner Erkan  09 Ekim 2018 : 14:49:49  Zonguldak

Halil Posbıyık Belediye Başkan Adaylığını açıkladı...
Kazanırsa Allah muhafaza buyursun bizi. Ereğliyi yine kaos bekler. Herkesle kavgalı, kurumlarla, Erdemirle kavgalı,.. Chp'nin kavgacı ve hırçın siyaset genini almış. Anap'ta iken ne iyi idi. :(
Gön : Öner Erkan  09 Ekim 2018 : 14:47:44  Zonguldak

Halil Posbıyık Belediye Başkan Adaylığını açıkladı...
Şu saatten sonra ceketini assa gene alır,gene alır.Kdz.Ereğli sahiliyle,şirinliğiyle,festivaliyle,güzellikleriyle tekrar anılacak,keşmekeşliğyle,çirkefliğiyle,alt yapı sorunuyla,bozuk kaldırım ve asfaltıyla değil inşallah.
Gön : Winner  05 Ekim 2018 : 08:52:58  Zonguldak

Halil Posbıyık Belediye Başkan Adaylığını açıkladı...
sana oy vermek icin 550 km uzakliktan gelecegim başkanim inş eregli eski guzelligine kavusacak senin sayende..
Gön : Gurbetci67  04 Ekim 2018 : 20:41:06  

Halil Posbıyık Belediye Başkan Adaylığını açıkladı...
ben oy vermem.
is verecekmis. . yalannn
Gön : oksuz  03 Ekim 2018 : 22:34:26  

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
CHP’li Demirtaş, İŞKUR’u hedefine aldı…
“ZONGULDAK HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR!”
İSTİFA ETTİLER!
Şaibe Algısı
“KAVGA YERİNE HUZUR!”
Eh, ya şimdi?
Seçim Yazıları 5 - MECLİS
Nuri Tekin kazandı, etli pilav dağıttı
GÜNÜN SÖZÜ
Recep Allahu Teala'nın ayı , Şaban benim ayım , Ramazan Ümmetimin ayıdır.

( Hadis-i şerif , Camiu's Sağır )
NÖBETÇİ ECZANE
Bugün Kayıt girilmemiş
 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 51911
  Bugün : 3255
  Toplam: 97860725
   Şuan Çevirimiçi:

 214 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Cenaze namazı kılındı…
» Ecem Bale ayakta alkışlandı...
» Ereğli’nin Ödülü...
» Vali Bektaş: “EREĞLİ'NİN EN BÜYÜK SORUNU..."
» Hasan Akbaş sonsuzluğa uğurlandı... Video lu Haber
» “Sözlü Mülakat Geldi, Liyakat Gitti..."
» Mezarlıkta son ders…
» Alev alev yandı...
» KURAL İHLALİ=KAZA; 3 YARALI Video lu Haber
» 150 yıllık proje...
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com