kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
16 Haziran 2019 Pazar
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNCEL
2019'un ilk meclis toplantısı yapıldı... Neler konuşuldu?
2019'un ilk meclis toplantısı yapıldı... Neler konuşuldu?

2019'un ilk meclis toplantısı yapıldı... Neler konuşuldu?

 02 Ocak 2019 12 : 36 

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi 2019 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda denetim komisyonu seçimleri yapıldı. Meclisteki muhalefet grubu olan CHP’nin adayları, iktidar grubu olan AK Parti adaylarından fazla oy aldı.  Kırmacı Mahallesine 112 Acil Servis İstasyonu kurulmasına ilişkin getirilen ek madde gündeme alınmadı.

Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin Ocak ayı toplantılarının ilk birleşimi, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın idaresinde, Atatürk Kültür Merkezi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.  Hasan Pınarcık, Sibel Yıldız ve Nur Oğuz’un mazeretleri dolayısıyla katılmadığı toplantının açılışında, Başkan Uysal üyelerin ve tüm Karadeniz Ereğli halkının yeni yılını kutladı.

Toplantıda gündem maddelerinin okunmasının ardından ek gündem maddesi olarak Kırmacı Mahallesine 112 Acil Sağlık hizmetleri kurulması için yer talebi ele alındı.  Önergede Balı, Kırmacı, Süleymanlar, Kestaneci, Akarca, Orhanlar ve yakın mahallelerin hastane erişiminin zorluğuna dikkat çekildi. Bölgede aynı zamanda birçok kamu kuruluşu, okul ve Engelli derneğinin de bulunduğu ifade edilen önergede, bu bölgeye bir acil sağlık merkezi istasyonu kurularak ambulans hizmeti verilmesi gerektiği belirtildi ve Süleymanlar Mahallesi Zabıta Grup Amirliği’nin bulunduğu alan içinde acil sağlık hizmetleri kurulması talep edildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, önerge üzerinde belediye olarak çalışıldığını ve bu bölgede acil sağlık merkezi açma konusunda girişimlerinin sürdüğünü ifade ederek önergenin gündeme alınmasını üyelerin oylarına sundu. Önergenin gündeme alınması AK Partili üyelerin oy çokluğuyla kabul edildi.

Toplantıda belirlenen gündem gereği, 2019 yılında aylık toplantıların her yeni ayın ilk Çarşamba günü Saat 10’00’da gerçekleştirilmesi karara bağlandı. Belediye Meclisi 2019 yılında Ağustos ayında tatil yapacak.

CHP’Lİ ÜYELER DAHA FAZLA OY ALDI

Gündemin üçüncü maddesi gereği, Denetim Komisyonu seçimleri gerçekleştirildi. Gizli oyla gerçekleştirilen seçimler Ayhan Atay, Fevzi Mazlum, Sabri Dinç’ten oluşan tasnif heyeti oluşturuldu. Beş kişilik Komisyon üyeliklerini belirlemek için yapılan seçimlerde AK Parti grubu Sezai Meriç, Turgay Aydın, Hacı Mahmut Kırpınar’ı, CHP grubu ise Kemal Özer ile Fikret Fota’yı aday gösterdi.

Oyların tasnif edilmesinin ardından AK Partili adayların tamamı 17’şer oy alırken, CHP’li üyelerden Kemal Özer 20, Fikret Fota ise 19 oy aldı.

HUZUR HAKKI, FAZLA MESAİ, SÖZLEŞMELİ PERSONEL

Toplantıda Belediye Meclisi ve İhtisas Komisyonu üyelerinin huzur hakkı ücretleri güncellendi. Buna göre üyeler toplantı başına belediye başkanının günlük ödeneğinin üçte biri nisabında huzur hakkı alacak.

Toplantıda ayrıca 5620 sayılı kanun çerçevesinde Ereğli Belediyesinde sözleşmeli olarak çalışan bir işçiye geçici işçi vizesi verildi. Zabıta ve İtfaiye Personeline maktuen ödenmekte olan fazla çalışma ücreti belirlendi. Belediye Bünyesinde çalışan üç mühendis ve bir veterinerin sözleşmelerini de belediye meclisince güncellendi. Belediyeye 2019 yılı içerisinde yapılacak şartlı bağışların alınmasına ilişkin gündem maddesi de oybirliğiyle kabul edildi.

EREĞLİ BELEDİYESPOR’A YARDIM

Gündemde Kdz.Ereğli Belediye Spor Kulübüne nakdi ve ayni yardım yapılmasına ilişkin madde de kabul edildi. Buna göre, Ereğli Belediyesi’ne merkezi bütçe gelirleri olan 75 milyonun binde 12’si nisabına karşılık gelen 900 bin liralık ayni ve nakti yardım, belediye tarafından kulübe destek olarak aktarılacak. 

CHP’li üyeler, maddenin görüşülmesi esnasında konunun komisyona gönderilmesi gerektiğini savundu, ancak Başkan Uysal, aynı görüşte olmadığını ifade ederek maddeyi oylamaya sundu. Gündem maddesi olduğu haliyle kabul edildi.

Toplantıda, ulaştırma hizmetleri müdürlüğünün 2018 yılından artan akaryakıt ödeneğinin yeni yıla aktarımı oybirliğiyle kabul edildi.

KENT MEYDANI İÇİN YENİ GİRİŞİM…

Zonguldak Valiliği ile Belediye arasında, Müftü Mahallesi’nde inşa edilecek olan Fetih  Kültür Merkezi yapımı imzalanacak olan protokol için Belediye Başkanına yetki verilmesi kabul edildi.

Müftü Mahallesi eski terminal alanında Kent Meydanı, Yeraltı otoparkı ve İbadet Alanı imar planı değişikliğinin görüşülmesine ilişkin madde ise imar komisyonuna gönderildi.

ŞAMPİYONLARA TAM ALTIN

Gündem gereği, Kdz.Ereğli Belediye Amatör Spor Kulübü Bedensel Engelliler Kategorisi Oturarak Voleybol Takımı sporcularının Türkiye Kupası’nı almasının ardından teşvik amaçlı ödüllendirilmesi görüşüldü.  CHP’li üye Özyağcı, ikişer altın verilmesini teklif etti, ancak Belediye Başkanı Hüseyin Uysal bu teklife “İki deseydik dört diyecektiniz, dört deseydiniz sekiz diyecektiniz” diyerek gündem maddesini olduğu haliyle oylamaya sundu. Madde oybirliğiyle kabul edildi.

Katı atık depolama tesisinde yapılacak yenileme çalışmasının Ereğli Belediyesine düşen mali bölümü için İller Bankasından Kredi alınabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi kabul edildi.

Kırmacı Mahallesi sınırları içerisinde kalan kadastro yoluna Fahri Tubar adının verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Kalan gündem  maddelerinin bir sonraki toplantıda ele alınması kararlaştırıldı.

Haber : H Aksakal
Bu Haber 579 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :2019un ilk meclis toplantısı yapıldı... Neler konuşuldu, EReğli, Zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 4 )

Sayfa : [1]
2019un ilk meclis toplantısı yapıldı... Neler konuşuldu
boş işlerle ugrasmayıp yol trafik ve yagmurda göle dönen caddelerin alt yapılarıyla uğraşsanız daha verimli olursunuz
Gön : Taner Kırdar  03 Ocak 2019 : 11:18:40  

2019un ilk meclis toplantısı yapıldı... Neler konuşuldu
sakindere aktaşa çıkan yol ne zaman yapılacak sayın başkan.secimde. ne diyeceksiniz
Gön : Hüseyin şanlı  03 Ocak 2019 : 10:24:07  

2019un ilk meclis toplantısı yapıldı... Neler konuşuldu
once su oto parklarcan harac keseceginize trafigi hizlandirmak icin katli oto park yapin su ereglinin yarasi trafik sikisikligi park sorunu ve ana yollarda hiz kesici ve radarin olmamasi hasta bisekilde tedavi edilebilir ama olen geri gelmiyor
Gön : Hakan  03 Ocak 2019 : 08:20:57  

2019un ilk meclis toplantısı yapıldı... Neler konuşuldu
su parasında indirim düşünümüyosun sayın başkan. ereğli
Gön : ibogemici  02 Ocak 2019 : 12:13:30  

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Hasan Akbaş sonsuzluğa uğurlandı...
 
‘Cinderella’ sahnelenecek
Batı Karadeniz'i tehdit ediyor...
Alan Yeterlilik Testi başladı...
Tekin’den İmamoğlu’na destek…
Minik öğrencilerin mezuniyet sevinci…
Çocuklarınız bizim çocuklarımızdır…
“…İLK KAHRAMANIMIZ olan babaların…”
GÜNÜN SÖZÜ
Bir insan hayranlık duyup sevebildiği sürece sonsuza kadar genç demektir.

( Pablo Casals )
NÖBETÇİ ECZANE
16 - 06-2019
SONNUR ECZANESİ
TEL : 316 67 14
İş Bankası yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

GÜNER ECZANESİ
TEL : 312 46 46
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:20 Zemin Kat D:2
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 49976
  Bugün : 44059
  Toplam: 97699025
   Şuan Çevirimiçi:

 239 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Hasan Akbaş sonsuzluğa uğurlandı... Video lu Haber
» “Sözlü Mülakat Geldi, Liyakat Gitti..."
» Mezarlıkta son ders…
» Alev alev yandı...
» KURAL İHLALİ=KAZA; 3 YARALI Video lu Haber
» 150 yıllık proje...
» Haziran ayı Meclis Toplantısı yapıldı...
» Yol vermek istediği kadına çarptı…
» 12 bin kişi…Sevgi,barış, dostluk sofrasında buluştu... Video lu Haber
» Dinazorlar çağından kalma fosiller…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com