kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
25 Mayıs 2019 Cumartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
“EREĞLİ’YE DE HELAL!”
“EREĞLİ’YE DE HELAL!”

“EREĞLİ’YE DE HELAL!”

 18 Kasim 2017 12 : 38 

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, “Eğer Ordu-Giresun’a deniz dolgu bir havaalanı yapılabiliyorsa, biz de onu istiyoruz. Oralara helal olan her şey Ereğli’ye de helaldir diye düşünüyorum” dedi.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Çakır, Değişim Dergi’ye yaptığı açıklamada, ilçenin geleceği konusunda görüşlerini ifade ederken, ilçenin en önemli çıkış yollarından birinin Turizm olacağını savundu.

Ereğli’nin sorunlarının bilindiğini ve bu sorunları ilçe başkanlığı döneminde bitirme hedefinde olduklarını belirten Çakır Turizm ile ilgili çalışmaları şu şekilde anlattı:

“Turizmi konuşacağız. Turizmin siyasi görüşü olmaz. Her siyasi partinin temsilci verebileceği bir yapı olmalı. Bir turizm konusunda Ticaret odasından, esnaf kefaletten, taşımacılık sektöründen bir temsilci, otelcilerden bir temsilci, siyasi partilerden bir temsilci, belediyeden bir temsilci olacak ki her ay nereden nereye geldiğimizi görüşeceğiz. Benim de oraya önereceğim yönetim kurulu arkadaşımızın asli işi o olacak. Bir tarafta burada yönetim kurulu üyeliği, bir tarafta üç yıl boyunca ilçede turizmin geleceği olacak asıl görevi.

Mesela şimdi ben görüyorum. Bir Kandilli beldemiz var. Kandilli beldemizin yolunu biraz daha iyi hale getirebilirsek bir turizm cenneti olmaya aday görünüyor. Bunu iyi anlatmamız lazım. Orada TTK’nın yapacağı birtakım işler var. Orman vasfını kaybetmiş alanların değerlendirilmesi var. Eski TTK lojmanlarının bir an evvel satışa çıkması için mücadelemiz var. Bunlar Turizmle alakalı. Çünkü evler satılırsa alanlar belki pansiyon, belki başka amaçlarla kullanabilirler. Doğası güzel, havası temiz bir yerimiz.

Bunun yanında sanayi turizmi. Demir Çelik’e bir sanayi müzesi yaptırmamız lazım. İnsanlar geldiği zaman bu şehrin asli kuruluşu, yegane motoru Erdemir. Bu erdemir nereden gelmiştir, dışarıdan gelen, içerideki insanlarımıza bunu anlatabilecek, hammaddeden son mamüle dönüşene kadar anlatan bir müze yaptırmamız lazım.

Tur operatörleriyle ciddi iletişim haline geçmemiz lazım. Bunlar komisyonlarla alakalı. Burada kimse siyasi hedef kurmayacak şekilde yapılanmamız lazım. Buradan bize siyaseten ne artı sağlanır dediğimiz an bölünmeye parçalanmaya başladığımız andır. Geçenlerde Kandilli’de söyledim. Kandilli bizim hepimizin siyasi beklentilerinden çok daha kıymetlidir. Burada siyaset hesabı yapmamamız lazım. Siyaseti seçim geldiği zaman yapacağız, ideolojimizi ortaya koyacağız, partimizin yönetiminin, genel başkanlarımızın çizdiği yolda bunu halka anlatacağız. Fakat seçimsiz geçen yıllarda Ereğli’nin sorunlarını çözmemiz lazım.”

HAVAALANI AKÇAKOCA’YA OLUR!

Değişim Dergi Muhabirinin, “Özellikle gerçekleşmesini hayal ettiğiniz bir şey var mı?” sorusu üzerine AK Parti İlçe Başkanı şu cevabı verdi:

“Daha önce ben söyledim. Bu da basına yansıdı. Akçakoca’ya bir havaalanı istedik. Düzce Valimizi bu amaçla ziyaret ettik. Hem Düzce’ye onbeş dakika, hem Ereğli’ye onbeş dakika. Bu havaalanı Ereğli’de OSB’nin gelişmesine, ilçede turizmin gelişmesine bu havaalanı belki de insanlarımızın daha kaliteli uçuş yapmasına, ticaretlerini geliştirmesine olanak sağlayacak. İstediğiniz yere sabahleyin gideceksiniz, akşama dönebileceksiniz. Bu konuda altyapı çalışmaları başladı. Düzce valiliği konuyu takip ediyor. Yer belirlenecek. Düzce merkezi sislidir. Havaalanına müsait değil. Eğer Ordu-Giresun’a deniz dolgu bir havaalanı yapılabiliyorsa, biz de onu istiyoruz. Oralara helal olan her şey Ereğli’ye de helaldir diye düşünüyorum.

Bu dönem içinde tur operatörleriyle ciddi anlamda Ereğli’nin tanıtımına katkı sağlayacak organizasyonlar yapacağız. Turizmden Ereğli’ye giren parayı ilk yıl en az beş katı, sonraki yıllarda daha da fazlası olacak.”

TAKVİM NASIL İŞLEYECEK

Değişim muhabirinin bu çalışmaların zamanlaması konusundaki sorusuna ise Çakır şu cevabı verdi:

“Şu an 2017’nin sonuna geldik. Fakat bugünden hazırlık yaparsak, 2018 nisanının sonundan sonra Ereğli’mizde otelcisi kazanır, nakliyecisi kazanır. Bizim doğa turizmden tutun tüm turizm türlerini hazırlamamız lazım. İlk etapta kandilli ile ilgili bir seferberlik ilan edeceğiz. Onun dışında bölgemizi açacağız. Doğa turizmimiz, şelalelerimiz var. Artık yollar bitiyor. O bölgelerin yolları bittiği zaman çok daha kolay ulaşım olacak. Yol olmayan yerde siz turizm anlamında bir şey yapamazsınız. Sadece Kızılcapınar barajı çevresi bile seyri harika bir yer. Bunların hepsi için önemli olan bir tanıtım filmi. Profesyonel insanlarla çalışacağız.”

KOMİSYONLAR ÇALIŞACAK

Çeşitli çalışmaları yürütmek için komisyonlar halinde çalışmayı esas alacaklarını ifade eden Çakır şunları kaydetti:

“Bundan sonraki dönemde komisyonları çalıştıracağız. Sağlık alanında da bir komisyon kuracağız, Turizm alanında bir komisyon kuracağız, sporla ilgili bir komisyon kuracak, bunlara temsilci vereceğiz. Sadece amatör futbol kulüpleriyle değil, tüm spor camiası ilgilileriyle periyodik olarak bir toplantı düzeneğine geçmemiz lazım. Bizim dışımızda yaşayan bu insanların sorunlarının bir şekilde istişare edilmesi lazım. Bazı sorunlar vardır orada konuşurken çözebilirsiniz, bazı sorunlar vardır yetkililere ileterek çözebilirsiniz.

Bir örnek vereyim. Amatör spor kulüplerimiz bize geldi, desteğe ihtiyacımız var dediler. Biz de arkadaşlarımızla değerlendirdik, özel idaremizin desteğiyle bunu spor kulüplerine aktardık. Bunlar nefes almış oldu. Dört yıldır beş yıldır görev yapıyorum, bu konu bize hiç gelmemişti. Artık biz ustalık dönemi derken konuların bize gelmesini beklemeyeceğiz, komisyon yapıp ilgilileri bu komisyonlara çağırırsak, insanlar sorunlarını burada ifade edecektir. İnsanlarla iletişimi açmamız lazım. Kolektif çalışmadan uzak, bireysel çalışan insanlarımız var. Bunları mutlaka kolektif çalışmaya geçirmek zorundayız.

Millete hizmetten keyif aldığını ifade eden Çakır, “Bu dönemde daha fazla kişiyi sisteme dahil edip yük paylaşımı yapmamız, bizim de daha büyük projelere çalışmamız lazım. Artık Ereğli halkı bizden yapacağız edeceğiz, cakları cekleri istemiyor. Yaptık, ettik dememizi bekliyor. Tüm projeler birbirini tamamlıyor ama özellikle Akçakoca’da bir havaalanı kurulup, Ereğli’mizde turizm komisyonu kurulup, kimsenin suiistimaline mahal vermeden neticeye ulaşabilirse, ilçe başkanımız, belediyemiz, kaymakamlığımız hep birlikte olabilirsek Ereğli’de yürüyen işler çok daha hızlı yürür” ifadelerini kullandı.

Fatih Çakır ile yapılan röportajın detaylarını Değişim Dergi’de okuyabilirsiniz.

Haber : Hüseyin Aksakal
Bu Haber 9882 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :kdz. ereğli, ak parti, ilçe başkanı, fatih çakır, havaalanı talebi,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 10 )

Sayfa : [1] 2
“EREĞLİ’YE DE HELAL!”
bu habere cok güldüm valla tersaneleri actı şimdi havalimanı kaldı ttk işci alımı yaptılar erdemir her gün işçi cıkartırbunlar hayeller peşinde bende cok hayellerim var ama mahlesef milleti kandırmaktan başka bırsey yok 2019 secımler gelıyor tabı oy beklıyor akp
Gön : de  20 Kasim 2017 : 09:50:04  Zonguldak

“EREĞLİ’YE DE HELAL!”
tersaneler kalkındırılamıyor madem orayı hava alanına çevirin hani deniz dolgu yapılabiliyor ya.tersane işçilerinide hava alanı inşaatı ve sonrasında çalıştırın adamlar en azından işsiz,güçsüz,parasız kalmaz.bırakın akçakoca nın denizini tertemiz kalsın oralar.ereğlide denizi bitirdiniz şimdi akçakoca yamı geldi sıra.deniz turizmide bir ticarettir.
Gön : Winner  20 Kasim 2017 : 08:11:32  Zonguldak

“EREĞLİ’YE DE HELAL!”
Hayal satıyorlar sürekli.Konuşmaya bak beri gel "Helal"miş kurban mı nasıl konuşmadır bu! Bu insanlara güvenmiyoruz dini ifadeleri her alanda kullanmak olacak şey mi!..
Gön : selma  19 Kasim 2017 : 14:33:50  Zonguldak

“EREĞLİYE DE HELAL”
cok eğlenceli cok güldüm a haber bile bu kadar mutlu etmemişti
kardeees sen eregliye marina yapamiyosun havaalanından bahsediyosun ne iciyosunuz ne yiyosunuz neyle besleniyosunuz lahavle yaresulaallah
Gön : Mutlu  19 Kasim 2017 : 14:02:38  

“EREĞLİ’YE DE HELAL!”
Sanki iktidar partisi degukbisre yalvar Ankara'da yat gece gündüz istemeden olmaz sayın başkan show yapma Çaycuma havaalanını büyüttür
Gön : Mahir  19 Kasim 2017 : 11:39:30  Zonguldak

“EREĞLİ’YE DE HELAL!”
ne diyosun hadi çakır kim tutar seni. biraz büyük olsunda ,askeri havaalnı olarakda kullanılsın.valla ağzından bal damlıyor,bal.sen araba fabrikasını yaptırdın, tersaneleri çalışır hale getirdin. ereğliden gurbete çalışmaya giden gençleri ereğlide istihdam ettirdin, nüfusumuz haliyle birmilyona yaklaştı. ereğlide artık erdemir gibi ,kendi çalışanından başka ,kendinden başka kimseye faydası olmayan bi garebet var. valla şu erdemir pilaj tesislerinden bi başla akçakocaya kadar sahili hava alanı yaptır
Gön : ibogemici  18 Kasim 2017 : 21:16:45  Zonguldak

“EREĞLİ’YE DE HELAL!”
artist. havalanıymış.tek ihtiyacımız o zaten. bol inşaat olsun ihale götürelim.
Gön : artist düşmanı  18 Kasim 2017 : 21:12:10  Zonguldak

Sayfa : [1] 2
DİĞER BAŞLIKLAR
CHP’li Demirtaş, İŞKUR’u hedefine aldı…
“ZONGULDAK HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR!”
İSTİFA ETTİLER!
Şaibe Algısı
“KAVGA YERİNE HUZUR!”
Eh, ya şimdi?
Seçim Yazıları 5 - MECLİS
Nuri Tekin kazandı, etli pilav dağıttı
GÜNÜN SÖZÜ
Bir insan hayranlık duyup sevebildiği sürece sonsuza kadar genç demektir.

( Pablo Casals )
NÖBETÇİ ECZANE
25 - 05-2019
AYDOĞAN ECZANESİ
TEL : 316 34 86
Meydanbaşı Cad. No: 31 İş Bankası arkası
Kdz.Ereğli / Zonguldak

TUNCAY ECZANESİ
TEL : 333 00 10
Kepez Mah. Prof. Muammer Aksoy Cad. No: 121B
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 39989
  Bugün : 24625
  Toplam: 96768200
   Şuan Çevirimiçi:

 185 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Trafik masaya yatırıldı...
» Endemik ve Gastronomik… OSMANLI ÇİLEĞİ
» Kömürspor'da Teknik Direktörü TAMAM...
» Belediyeyi yeniden ŞAHLANDIRACAĞIZ!.. Video lu Haber
» Sevenlerini üzdü...
» Esnafa zor anlar yaşattı…
» Yunuslara nazar değdi…
» Özlem sona eriyor… Tarihi sahnede açıkladı… Video lu Haber
» Yer SARI gök KIRMIZI oldu… Video lu Haber
» Kafa kafaya çarpıştılar... Can kaybı, yaralılar...
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com